joi, 12 aprilie 2012

Barako Bull vs Talk N Text in playoff-ul PBA Cup

Mare meci mare intre echipele Barako Bull si Talk N Text in playoff-ul cupui PBA. Competitia a ajuns in semifinale iar acesta este al doilea meci al seriei intre cele doua echipe. Inaintea acestui meci disputat astazi 12.04.2012 Barako Bull conducea cu 1-0 dupa victoria dn primul meci 84-77 obtinuta cu doua zile in urma. Scorul primului meci nu trada in niciun fel ceea ce avea sa se intampla in al doilea meci.Talk N Text a egalat situatia generala la unu, dupa un meci in care a marcat mai ceva ca in NBA. La finalul primului sfert scorul era 25-24 in favoarea echipei Barako Bull. Sfertul al doilea a adus insa primul dezechilibru major, in care castigatoarea a fost Talk N Text care a castigat sfertul cu 31-20. Pauza avea insa sa aduca prospetime in plus echipei Barako care a reusit sa se apropie la numai 3 puncte la jumatatea celui de-al treilea sfert. Prospetimea nu a durat mult si ratarile incrucisate cu turnover-uri si-au pus pata asupra scorului din dreptul lor. Talk N Text a revenit la conducerea sfertului 3 pana la finalul acestuia si s-a impus cu 33-31, ducand scorul general la un prag linistitor in vederea ultimului sfert. Al 4-lea sfert avea sa aduca eliminarea unui jucator de la Talk N Text, care a acumulat doua faulturi tehnice. Nici acest lucru nu a dat insa vreo problema unei echipe sau un avantaj alteia. Talk N Text si-a vazut de treaba si de jocul bun practicat in acest meci Si a avut timp sa faca si spectacol si chiar sa-si permita sa rateze de cateva ori in pozitia jucatorului singur cu cosul advers. Chiar si cu aceste ratari nefortate, scorul in dreptul lor a aratat la sfarsitul sfertului 35 iar pentru Barako Bull numai 22.

In finalul jocului ultimele 30 de secunde s-au scurs in van fiindca nicio echipa nu a mai vrut sa atace sau macar sa arunce la cos. Chiar si finalul a fost in stil de NBA, nu numai scorul. Dupa 123-98 pentru Talk N Text, ambele echipe pleaca de la egalitate in urmatorul meci al seriei care va avea loc pe data de 14 aprilie 2012.

Trimite prietenilor pe Messenger Daca ati gasit informatii necesare click pe butonul urmator. Astfel Vor gasi si altii mai usor ceea ce cauta